•  


qip-2010 na stiahnutie download QIP 2010 Build 5488

stiahnutí: 296,  veľkosť: 6.7 MB  screenshot  homepage

Novinka: medzi najnovšiu vychytávku v QIP 2010 je funkcia, kde ak vám niekto pošle odkaz na video napr. na youtube, QIP ho dokáže prehrať priamo vo vlastnom okne konverzácie (pozrite screenshot).
Po piatich rokoch prichádza QIP s novým releasom s označením 2010, ktorý zaručuje stabilnejšie pripojenie, krajší vzhľad a možnosť mať aktívne účty z Facebooku, Twitteru. Celkovo podporuje XMPP (Jabber), Gtalk (Jabber), Вконтакте (nejaká ruská služba :)), LiveJournal (Jabber), Mail.Ru Agent, IRC (s prídavným modulom) XIMSS (SIP), Twitter, Facebook, OSCAR (ICQ).
Takisto ako aj QIP 2005 tak aj QIP 2010 je možné prekopírovať na kľúč a spúštať a používať ho priamo z neho, všetky nastavenia, história a súbory posielané cez QIP sa ukladajú do hlavnej zložky, preto ho možno považovať za tzv. "portable" softvér. Samozrejme si nezabudnite pre QIP stiahnuť aj slovenčinu.

 

super na stiahnutie download SUPER © v2011.build.48 (April 23, 2011)

stiahnutí: 7574,  veľkosť: 36.2 MB  screenshot  homepage

Ak hľadáte multifunkčný audio/video enkóder a k tomu ZADARMO nie je nič lepšie ako SUPER. Poradí si s rôznymi video (3gp/3g2 [Nokia, Siemens, Sony Ericsson] asf, avi [DivX, H263, H263+, H264, XviD, MPEG4, MSmpeg4], dat, fli, flc, flv [Flash video], mkv, mpg [Mpeg I, Mpeg II], mov[H263, H263+, H264, MPEG4], mp4[H263, H263+, H264, MPEG4], ogg, qt, rm, ram, rmvb, str [Play Station], swf [Flash], ts [HDTV], viv, vob, wmv) a audio (ac3, amr, mp2, mp3, mp4, mpc, ogg, ra, wav, wma) súbormi. Taktiež je možné prehrávať a zároveň ukladať záznamy z tv archívov cez mms:// rtsp:// http:// (Youtube.com) protokoly, kovertovať a rippovať DVD. SUPER je freeware čiže pri používaní nebudete nijako obmädzovaný. Češtinu obsahuje len inštalátor.
heslo: download.res5ekt.com

 

opera-pre-apple-mac na stiahnutie download Opera 11.10 SK pre Mac OS (Leopard, Leopard Snow)

stiahnutí: 158,  veľkosť: 13.3 MB  screenshot  homepage

Aj pre užívateľov Applu a Mac OS Leopard - Leopard Snow je určená vlastná - špeciálna verzia prehliadača Opera v najnovšej 11-tkovej verzii, ktorý na tejto platforme konkuruje default prehliadaču Safari. A to či je obľúbený aj u Mac užívateľov uvidíme podľa počtu celkových stiahnutí.

 

soluto na stiahnutie download Soluto (zrýchlenie spustenia počítača a Windows)

stiahnutí: 279,  veľkosť: 1.2 MB  screenshot  homepage

Ľuďom, ktorý tweakujú a šprtajú sa v OS dennodenne a FCKGW sériové číslo vedia naspamäť lepšie ako štátnu hymnu, tak pre nich nie je problém zrýchliť si spustenie počítača resp. ich operačného systému Windows. Najjednoduchšie je to preinštalovaním Windowsu nanovo čo je nie veľmi obľúbená športová disciplína. Pomôcť sa tiež dá odinštalovaním všetkého nepotrebného softwéru, odstránenia nepotrebných ikon na ploche a prečistenia registrov napr. CCleaner-om, povypínaním obnovy systému, pomoci na diaľku a indexovania súborov. Prípadne všetkých programov ktoré sa spúšťajú okamžite po spustení (msconfig) alebo nevyužívaných služieb (Services) systému, ktoré sa spúšťajú automaticky no pritom ich nepoužívame, prípadne len občas, čiže je možné inastaviť ich zapínanie na manuálne. Lenže čo má robiť taký bežný užívateľ a teraz nechcem ani diskriminovať ani ponižovať, ale ako si má pomocť bežný užívateľ - žena?
Tak pre tíchto užívateľov je práve Soluto.

Veľmi pekne spracovaná aplikácia vám po prvej analýze zobrazí všetky služby a aplikácie ktoré sa spúšťajú počas štartu Windows a koľko času im to zaberá. A v tomto je táto aplikácia interaktívna v tom, že vám ponúkne z možností čo s danou službou/aplikáciou urobiť + ponúkne možnosť, ktorú urobila väčšina používateľov Soluta. Čo je užitočné najmä ak skutočne neviete na čo daná aplikácia slúži, síce Soluto poskytne aj krátky popis k nej. A takýmto spôsobom sa celá komunita PC, Windows užívateľov Soluta podieľa na tom, ako by mal byť čo najlepšie nastavený váš operačný systém tak, aby sa spúšťal svižne a aby vás zbytočne nefrustroval.

 

microsoft-internet-explorer-9-pre-windows-vista na stiahnutie download Microsoft Internet Explorer 9 (IE9) SK Finálna verzia pre Windows Vista x32 (x86)

stiahnutí: 419,  veľkosť: 1.1 MB  screenshot  homepage

Najnovšia, finálna verzia (pre Windows Vista) najznámejšieho prehliadača inetrnetových stránok, pomocou ktorého si budete môcťstiahnuť ešte lepší prehliadač napr. Firefox ešte rýchlejšie :) A jednu jedinú vec nepochopím...prečo neexistuje verzia aj pre Win XP, ktoré sú určite používanejšie a lepšie ako Visty.

 

microsoft-internet-explorer-9-pre-windows-7 na stiahnutie download Microsoft Internet Explorer 9 (IE9) SK pre Windows 7 x32 (x86) Finálna verzia

stiahnutí: 767,  veľkosť: 1 MB  screenshot  homepage

Najnovšia, už finálna verzia (pre Windows 7) najznámejšieho prehliadača internetových stránok, pomocou ktorého si budete môcť stiahnuť ešte lepší prehliadač napr. Firefox ešte rýchlejšie :) A jednu jedinú vec nepochopím...prečo neexistuje verzia aj pre Win XP.

 

apple-safari-pre-mac-os-x na stiahnutie download Apple Safari 5.0.4 pre Mac OS X (Leopard Snow 10.6.5 a vyšší)

stiahnutí: 79,  veľkosť: 37.6 MB  screenshot  homepage

Defaultný prehliadač webových stránok na operačných systémoch od Aplle-u - Mac OS X, Leopard Snow (od verzie 10.6.5). To čo už bežný užívateľ nevidí je spôsob, ktorým renderuje zobrazenie stránok a to na vlastnom layoute WebKit ktorý využíva aj Google Chrome ale aj Symbian a na vývoji (nakoľko sa jedná o open source - od júna 2005) sa podieľajú aj firmy ako KDE, Nokia, Google, RIM, Palm, Samsung. A že sa skutočne jedná o moderný prehliadač nasvedčuje aj fakt že podporujé moderné technológie a štandardy ako: HTML5 video a audio tagy, CSS animácie, CSS web fonty (CSS3), HTML5 offline, Geolokáciu, Safari rozšírenia, SVG a nástroje na vývoj webov (Web Development Tools). Ak však používate staršiu verziu Mac OS X, Leopard (od verzie 10.5.8), Safari si môžte siahnuť na tomto odkaze.

 

apple-safari-pre-windows na stiahnutie download Apple Safari 5.0.4 pre Windows XP, Vista a 7

stiahnutí: 420,  veľkosť: 33.97 MB  screenshot  homepage

Najrýchlejší prehliadač na svete. To tvrdí Apple na svojom webe, ale to taktiež tvrdí o sebe aj Opera, aj Mozilla o Firefoxe a tuším aj Microsoft o IE9 a Google o Chrome. Tak ktorý z nich je teraz najrýchlejší? V defaultnej verzii zrejmä všetky a po doinštalovaní pluginov, rozšírení a pri otvorených 20 taboch je to už samozrejme iné. Čím je však Safari iný a prečo by ste mali používať práve Safari ako defaultný browser tak je určite jeho typický minimalistický Apple design. To čo už bežný užívateľ nevidí je spôsob, ktorým renderuje zobrazenie stránok a to na vlastnom layoute WebKit ktorý využíva aj Google Chrome ale aj Symbian a na vývoji (nakoľko sa jedná o open source - od júna 2005) sa podieľajú aj firmy ako KDE, Nokia, Google, RIM, Palm, Samsung. A že sa skutočne jedná o moderný prehliadač nasvedčuje aj fakt že podporujé moderné technológie a štandardy ako: HTML5 video a audio tagy, CSS animácie, CSS web fonty (CSS3), HTML5 offline, Geolokáciu, Safari rozšírenia, SVG a nástroje na vývoj webov (Web Development Tools).

 

adobe-shockwave-player na stiahnutie download Adobe Shockwave Player version 11.5.9.620

stiahnutí: 435,  veľkosť: 4.53 MB  screenshot  homepage

Prehrávač flash animácií vytvorené v Macromedia Shockwave Studio, väčšinou je potrebný stiahnuť pri rôznych shockwave flash hier, pomocou toho pluginu môžte dané flash aplikácie aj ukladať.

 

total-commander na stiahnutie download Total Commander 7.56a

stiahnutí: 2740,  veľkosť: 3,11 MB  screenshot  homepage

Obľúbený a najpoužívanejší správca súborov pre Windows s integrovaným FTP kientom (pre pripojenie cez SFTP je potrebné doinštalovať potrebný plugin). Uľahčuje prácu so súbormi nakoľko je možné zobrazovať dané adresáre aj pomocou záložiek. Veľmi efektívne premenovanie súborov, pomocou rôznych definícii (aj regulárne výrazy) dokáže hromadne premenovať viacero súborov. Pomocou malej utilitky je možné z existujúcej inštalácie Total Commandera spraviť portable verziu a mať ju vždy so sebou na USB kľúči.

 


Potrebujete vytvoriť www stránku (či už ste z mesta Svidník alebo Snina + okolie)?
Viac info zdarma...

© 2005 - 2019 res5ekt.com All rights reserved
tvorba web stránok  Pondelok, 26. August 2019  meniny má: Ludovít zajtra: Samuel